Rafał Iwański

Urodzony w 1975 r., artysta dźwięku i perkusjonista, z wykształcenia etnolog (UMK w Toruniu). Solo występuje jako X-NAVI:ET. Współzałożyciel i muzyk grup HATI (istniejącej od 2001 r., od 2007 r. współtworzonej w duecie z Rafałem Kołackim oraz okazjonalnie w trio z innymi muzykami), kolektywu INNERCITY ENSEMBLE i duetu KAPITAL (z Kubą Ziołkiem). Od 2014 r. jest członkiem grupy ALAMEDA 5. Współtworzy projekt audiowizualny VOICES OF THE COSMOS (razem z Wojciechem Ziębą – szefem Beast Of Prey i Sebastianem Soberskim - radioobserwatorem z Centrum Astronomii UMK w Toruniu) .

R. Iwański zaczął grać na gitarze w 1990 roku, od tego czasu występował w zespołach post-punkowych i brał udział w eksperymentalnych projektach muzycznych, opartych na brzmieniu różnego rodzaju instrumentów elektronicznych i akustycznych. Od roku 2003 zagrał solo i z zespołami setki koncertów w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Francji, Danii, Czechach, na Litwie, Słowacji, Węgrzech i w USA.

Współpracował z innymi artystami dźwięku i obrazu, jak m.in. Dariusz Wojtaś (HATI: 2001-2007), Z'EV, Peter Votava/PURE, Jeff Gburek, Jerzy Mazzoll, Zdzisław Piernik, Richard Pinhas, Dariusz
Brzostek, Anna Zielińska, Wojciech Jachna, Jacek Buhl, Antonina Nowacka, Raymond Salvatore Harmon, Xavier Bayle, Anna Pilewicz/AQUALUNA i wieloma innymi.

Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach CD i DVD, płytach winylowych i kasetach - wydawanych w wytwórniach Instant Classic, Zoharum, Beast Of Prey, Wounded Knife, Nefryt, MonotypeRec., Requiem Records, Hinterzimmer Records (CH), Idiosyncratics (BE), Ars Benevola Mater (IT), Drone Records (DE), PAS Records (USA) i okazjonalnie własnym nakładem w Eter Records. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej (od 2011). Kurator i pomysłodawca (razem z Rafałem Kołackim) międzynarodowego wydarzenia CoCArt Music Festival, realizowanego od 2008 r. w CSW w Toruniu.

https://www.youtube.com/user/xnaviet

http://voicesofthecosmos.com

http://cocart.pl

http://musictothepeople.pl/artykuly/rafal-iwanski-wywiad

http://www.violence-online.pl/wywiady/x-naviet-postindustrialny-folk


 
Nadchodzące koncerty

Kto? Gdzie? Kiedy?
Alameda 5Alameda 5Bydgoszcz / MCK2022-10-06
Alameda 5Alameda 5Gorzów Wielkopolski / GORZOWSKI SPLIN FESTIWAL 2022-10-08
Alameda 5Alameda 5Warszawa / SPATIF2022-10-21
Alameda 5Alameda 5Jasło / JASIELSKI DOM KULTURY2022-10-22
Alameda 5Alameda 5Wrocław / WYSPA TAMKA2022-10-23
Alameda 5Alameda 5Gdynia / DESDEMONA2022-11-25