Krzysztof Freeze Ostrowski

Freeze (Krzysztof Ostrowski) to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej, audiofilska pasja, czy nawet... regularna gra w orkiestrze wojskowej.

Sprawnie porusza się w obrębie różnych form muzycznych i gatunków, takich jak m.in. techno, eksperyment, ambient, dub, jazz, kraut czy improwizacja. Szeroki, stale udoskonalany dobór instrumentarium i rozległa wyobraźnia artystyczna to znaki szczególne artysty, często skłaniającemu się ku eksperymentalnym i analogowym rozwiązaniom, takim jak użycie syntezatorów modularnych, samplowanie dźwięków z VHS, czy tworzenie wydawnictw kasetowych.

Występuje solowo, bądź w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach  zazwyczaj związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg.

Wspólnie z Mateuszem Wysockim Fischerle tworzy duet IFS. Nagrywał i występował m.in. z Piotrem Cisakiem, Grzegorzem Pleszyńskim (Transmemories), improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth. 


Nadchodzące koncerty

Kto? Gdzie? Kiedy?