Innercity Ensemble

INNERCITY ENSEMBLE to międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: Hati, Stara Rzeka, Alameda Organisation, Jachna/Buhl, Kapital, T'ien Lai, Tropy. Zespół działa od początku w niezmiennym składzie: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Najnowszy album pt. III został wydany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) ponownie przez Instant Classic. W corocznym rankingu 100 najlepszych płyt prestiżowego, brytyjskiego portalu The Quietus „III” wylądowała na trzeciej pozycji.

Grupa wystąpiła m.in. na: Jazz Od Nowa Festival (Toruń, 2018),  Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2017 i 2013), Wschód Kultury – Inne Brzmienia Festival (Lublin, 2016),  OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), CoCArt
Music Festival (Toruń, 2014), Jazz & Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012).

 DYSKOGRAFIA:
  • s/t (on-line, wydawnictwo własne)
  • Katahdin (CD, Wet Music 2012)
  • II (2CD, Instant Classic 2014)
  • III (CD/LP, Instant Classic 2016)
  • One Louder split with Jakub Ziołek (7”ep., Instant Classic 2017)

www.facebook.com/innercityensemble


odsłuch albumu IIIhttps://www.youtube.com/watch?v=ZUJcIiYvh_Y

fragment koncertu z Pardon To Tu w Warszawie: https://www.youtube.com/watch?v=Rf_UxRtRn5E

Nadchodzące koncerty

Kto? Gdzie? Kiedy?